Експерт: "У довгостроковій перспективі німецькі компанії планують залишатися в Росії"

Views 5

Санкції суттєво ускладнили життя в Росії для іноземного бізнесу.

З моменту впровадження перших санкцій навесні багатьом в Росії доводиться підлаштовуватися, аби і бізнес зберегти, і санкції не порушити.

Але залишати Росію для багатьох – то остання справа. Чому? Бо цей торговельний партнер має завелике значення.

45% всього російського експорту купує Євросоюз.

Найбільш тісні економічні зв‘язки з Росією має Німеччина. Вона одна забезпечує третину європейських поставок.

Для найбільшої економіки єврозони. Росія – 11-й найбільший експортний ринок на 36 млрд євро щороку.

Тому бізнес шукає способи тут лишитися.

На запитання Євроньюз відповів Серґєй Сумльонний, представник компанії Russia Consulting, котра допомагає німецьким підприємцям розбиратися у тонкощах російського ринку.

Євроньюз:
Санкції посилюються, ситуація швидко змінюється, що роблять західні компанії, котрі досі хочуть працювати в Росії?

Сумлєнний:
Будь-яка західна компанія, котра хоче і далі працювати в Росії, повинна зробити кілька простих кроків, головний з яких – перевірити всі бізнес контакти, що є в цієї компанії.

Санкційний режим, і американський і європейський, забороняє мати будь-які бізнес-контакти з компаніями, що перебувають в санкційному списку, а також з дочірніми компаніями (50% акцій і більше)

Таким чином, потрібно перевірити структуру власності всіх компаній, з якими маєш справу – їхніх постачальників, клієнтів, партнерів і інших. Треба зрозуміти, чи перебувають вони безпосередньо або дотично в цьому списку.

Євроньюз:
Виходить, що фірмам доводиться міняти формат роботи через санкції. Чи передбачаєте ви відтік клієнтів з російського ринку через це?

Сумлєнний:
Це, без сумніву, стосується тих компаній, котрі працюють в секторах, що найбільше потрапили під дію санкцій. Зрозуміло, що ті німецькі компанії, що займалися постачанням військового обладнання чи обладнання подвійного призначення, чи, наприклад, постачанням технологій для видобутку нафти, усі вони потраплять під секторальні санкції. Вони повинні переглянути свій формат роботи і вирішити, чи хочуть вони і далі працювати в Росії.

Утім, потрібно розуміти, що ці сектори є невеликі за обсягом. Більшість компаній, більшість німецьких компаній, що працюють в Росії, продають звичайні станки, надають якісь послуги. Санкції їх напряму не зачіпають. Вони працюють, як і раніше. Утім, їм, без сумніву, необхідно перевірити всі свої бізнес-контакти.

В цілому, німецький і європейський бізнес і далі працює в Росії. Росія залишається привабливим ринком. Хоча, звісно, ця спіраль санкцій, котра на наших очах розкручується, вносить певний дисбаланс в бізнес-плани.

Відомо, що вже чимала кількість компаній заморозила інвестиційні проекти, компанії намагаються стримати інвестиції.

Щодо довготермінових планів, наприклад, німецьких компаній, що в Росії є представниками головно середнього бізнесу, їх близько 6 тисяч, складають плани не на кілька місяців чи рік, а пару років чи навіть десятиліть. У довгостроковій перспективі німецькі компанії планують залишатися в Росії.

Євроньюз:
Ми бачимо, що європейські санкції породжують так звані російські контрсанкції, відповідь російського уряду. Як це може позначитися на готовності європейців і далі працювати на цьому ринку?

Сумлєнний:
На санкції завжди знайдеться відповідь. Ми перебуваємо в ситуації, котра може перетворитися в спіраль неспинних санкцій. Російська влада вже заявила, що на європейські санкції вони будуть відповідати своїми. Якщо у відповідь Європа і далі буде застосовувати нові санкції, то ситуація може стати важчою для бізнесу. Бізнесу було би неприємно, якби санкції почали розкручуватися самі по собі і спричиняти нові труднощі з інвестуванням.

Share This Video


Download

  
Report form
RELATED VIDEOS