Попри затятий спротив курдських оборонців, ситуація в сирійському Кобані на кордоні з Туреччиною залишається на користь формувань так званої “Ісламської держави”. Джихадисти контролюють близько 40% міста.
Відчайдушна оборона курдів, яким не надходить допомога ззовні, змусила лідерів самопроголошеної “Ісламської держави” надіслати підкріплення до Кобані.
Помічник президента США з національної безпеки Сюзан Райс:
“Ми не просили турків самостійно почати наземну операцію в Сирії. У відрядженні американського наземного контингенту немає ані необхідності, ані користі. Прем‘єр-міністр Іраку, уряд Іраку чітко заявили, що не хочуть, аби американські солдати брали участь у боях.”
У неділю Туреччина дала міжнародній коаліції, що протистоїть джихадистам в Іраку та Сирії, дозвіл на використання своїх військових баз для повітряних ударів.
До цього літаки американської військово-повітряної авіації вирушали на операції з баз у Саудівській Аравії, Кувейті та Катарі.
Вашингтон упродовж тривалого часу натякає Анкарі на необхідність посилити свою участь у боротьбі з джихадистами.
Попри це, Туреччина досі блокує перетин свого кордону курдами, які прагнуть прийти на допомогу захисникам Кобані.
Самопроголошена “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за недільні вибухи в урядовій дільниці Кара-Тапа біля міста Бакуби. Загинуло, щонайменше, 40 осіб, переважно колишніх солдатів курдської армії, які прагнули поповнити лави антиджихадистських загонів.