У Тунісі завершився перший тур президентських виборів. Згідно з законом, центрвиборчком повинен оголосити результати протягом 3 днів. Якщо жоден з кандидатів не набере 50% голосів, то до кінця року має відбутися другий тур.
На посаду президента висувалися 27 кандидатів. 5 зняли свої кандидатури. Утім, основна боротьба розгорнулася між лідером світської партії “Поклик Тунісу” Бежі Каїдом ес-Себсі і чинним тимчасовим президентом Монсефом Марзукі. Після недільного голосування обидва штаби заявили про лідерство свого кандидата.
Бежі Каїд ес-Себсі – 87-річний колишній прем‘єр-міністр країни. Саме він лідирує у президентській гонці, за неофіційними результатами соцопитувань.
Прихильники ес-Себсі сподіваються, що їхній лідер, який переміг на парламентських виборах в жовтні, зможе відновити у країні економічне зростання. Він досвідчений і найстарший з туніських політиків, має хороші відносини із Заходом. Водночас до його світської партії окрім соціалістів і демократів належать і представники старого режиму.
Монсеф Марзукі – правозахисник, письменник і лікар. Був обраний першим президентом Тунісу після революції 2011 року.
Марзукі був одним з найвидатніших діячів опозиційного руху під час правління Зіна ель-Абедіна Бен Алі, який перебував при владі в Тунісі понад 20 років.
2010 року в Тунісі почалися масові акції протесту, учасники яких вимагали відставки президента. Зін ель-Абедін Бен Алі втік з країни.
2011 року на виборах президента кандидатуру Марзукі підтримали 153 з 217 депутатів Національних установчих зборів. Вибори були безальтернативними – найбільші фракції заздалегідь погодили кандидатуру Марзукі. Посада президента у Тунісі має більше представницький характер.
Партія Марзукі “Конгрес за республіку” посіла 4-те місце в парламенті. Він також користується підтримкою усунутих від влади поміркованих ісламістів “Еннагда”, що не виставляли свого кандидата на цих виборах.