SEARCH
Gold can cost $1,500 per ounce — here's why it's so expensive
Insider
2019-10-21
Views
216
Description
Share / Embed
Download This Video
Report
Gold is the shining embodiment of wealth, and can cost around $1,500 per ounce. But other but other metals that are rarer than gold are much cheaper.
Show more
Share This Video
facebook
google
twitter
linkedin
email
Video Link
Embed Video
<iframe width="600" height="350" src="https://vclip.net//embed/x7mx4qe" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Preview Player
Download
Report form
Reason
Your Email address
Submit
RELATED VIDEOS
06:28
Gold can cost $1,500 per ounce — here's why it's so expensive
08:42
French leavers lace can cost over a hundred dollars per square meter. Here's why it's so expensive.
05:47
A liter of oil paint can cost $1,100 — here's why it's so expensive
05:47
A liter of oil paint can cost $1,100 — here's why it's so expensive
08:42
French leavers lace can cost over a hundred dollars per square meter. Here's why it's so expensive.
06:57
A pound of cinnamon quills can cost $27 — here's why it's one of the most expensive spices
06:57
A pound of cinnamon quills can cost $27 — here's why it's one of the most expensive spices
07:51
Matsutake mushrooms can cost over $500 per kilogram. Here's what makes them so expensive.
07:51
Matsutake mushrooms can cost over $500 per kilogram. Here's what makes them so expensive.
07:10
Survival bunkers can cost up to $4.5 million — here's why they're so expensive
10:29
A square foot of zellige tiles can cost $50. Here's why these tiles are so expensive.
06:50
Real saffron can cost you over $10,000 per kilo. Here's what makes it so expensive